Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

Podsumowanie celów internetowych za 2022 rok i cele na rok 2023

Od lat jestem aktywny w internecie. Od 2002 roku aktywnie komentuję na forum portalu gazeta.pl, od 2006 roku prowadzę blogi, od 2010 mam kanał na YouTube, a w ostatnich latach aktywizuję swoje działania na Facebooku. W roku 2018 postanowiłem wszystko usystematyzować i skoordynować. Dlatego wyznaczyłem sobie cztery cele, które odtąd co roku podsumowuję i modyfikuję, z czasem też zaczęło ich przybywać, a w tym roku dla odmiany ich ubędzie.. Na rok 2022 ustaliłem następujące cele: I. 20 000 odsłon bloga „Kultura Okiem Svetomira” i 2400 odsłon bloga „Rok Boży”. II. 300 subskrypcji kanału Svetomirus na YouTube. III. 1400 członków Grupy Udostępniania Ankiet Naukowych. IV. 300 obserwujących moich trzech pejów razem wziętych. V. 50 polubień moich opinii na Mapach Google. Zrealizowałem cztery z pięciu celów. KOS miał 51 115 wyświetleń, RB 3 445 wyśwetleń; kanał na YT miał 313 subskrypcji, GUAN miał około 2300 członków (obecnie 2318), opinie na mapach miały 52 polubienia, a peje 276 obserwujących.

W tym roku dokonuję radykalnej zmiany celów.

Nie będzie już celu dla GUAN, bo jest już na odpowiedznim poziomie i można jej pozwolić na naturalny rozwój. Zostawię tu tylko link i opis. Grupa udostępniania ankiet naukowych jest pomyślana jako pomoc dla studentów i uczniów, którzy nie mają gdzie szukać respondentów do swoich ankiet.

Nie będzie też celu dla pejów, bo postawiłem na nich krzyżyk. Nie likwiduję ich, ale też nie rozwijam. Zostawiam linki Strona Refleksje o postępie – antologia,  „Rok Boży”, „Kultura masek tekstylnych”.

Stawiam cztery nowe cele.

I. BLOGI. Najważniejszym moim blogiem jest, podobnie jak od lat, Kultura Okiem Svetomira. W roku 2018 wróciłem do pisania co najmniej dwa razy w tygodniu (z małymi wyjątkami), z tym że teksty są znacznie krótsze niż kiedyś. Połowa tekstów jest o literaturze, są to omówienia książek czytanych w ramach facebookowego wyzwania Przeczytam 52 książki w danym roku. Gdyby ktoś chciał mi przysłać jakieś książki do recenzji, to chętnie przyjmę i zrecenzuję. Pozostałe teksty dotyczą różnych innych dziedzin kultury.

Mam też rugiego bloga. Na bloksie prowadziłem trzy blogi poświęcone kolejnym okresom Roku Liturgicznego: „Prawdziwe Boże Narodzenie”, „Prawdziwy Wielki Post” i „Prawdziwa Wielka Noc”. Po przeprowadzce na wordpressa, zastąpiłem je blogiem Rok Boży.

Cel dla KOS na 2023 rok jest określony na 25 000 wyświetleń, a dla RB, na 4800. Pierwszy jest realny, a nawet łatwy, drugi w zasadzie nie do osiągnięcia. Myślę więc o małej modyfikacji tego celu. Cel uznam za spełniony, gdy oba blogi łaćznie osiągną sumę celów dla nich postawionych, a więc około 30 000 wyświetleń.

II.YOUTUBE Mój kanał na Youtubie. Ma on trzy główne tematy: liturgia, folklor i przyroda. Mogą dojść nowe tematy, ale nie jest to pewne. Cel na 2023 ustalam na 350 subskrypcji. Większość filmów jest udostępniana na FB, niektóre zaś są omawiane i wklejane na blogu.

  III.MAPY GOOGLE Od kilku lat edytuję Mapy Google, aktualnie jestem Lokalnym Przewodnikiem na siódmym stopniu. Celem na 2023 jest osiągnięcie ósmego stopnia. Realizacja tego celu zależy wyłącznie ode mnie.

  IV.KSIĄŻKA. Dotąd ukazały się dwie moje książki. W 2010 roku „Religie w Polsce”, a w 2012 „Ludzie i religie w Polsce”. W tym roku chciałbym wydać kolejną. Mam już wstępnie napisaną książkę „Wygnane symbole”. Moim celem jest jej wydanie, a przynajmniej zakontraktowanie.

  W 2020 tylko połowa celów została zrealizowana, w 2021 wszystkie. W 2022 roku cztery z postawionych pięciu. Mam nadzieję, że w 2023 zrealizuję wszystkie. Dziękuję za uwagę i zapraszam do współpracy – czytania, oglądania, subskrybowania i lajkowania.

  Reklama

  Dodaj komentarz

  Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

  Logo WordPress.com

  Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

  Zdjęcie z Twittera

  Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

  Zdjęcie na Facebooku

  Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

  Połączenie z %s

  %d blogerów lubi to: